{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to bardzo ważna sprawa, która w awaryjnych przypadkach może nam ogromnie ułatwić życie. W jaki sposób budować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym terminem ukrywa się nasza przeszłość wiążąca się z zaciąganiem pożyczek oraz zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą przeszłość finansową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli mamy zamiar złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek oraz parę wiadomości na temat zakupów ratalnych spłaconych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem staje się brak wiadomości, dzięki którym bank może dokonać oceny wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych względów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments