Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak kluczowe w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – czemu są tak cenne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają kluczowe miejsce w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo wyłącznie na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy zajmują podobne objawy, ale mogące stanowić rezultatem np. choroby czy innej choroby, nie mającej nic wspólnego z złym wirusem.

Obecnie do szpitala mogą trafić, jednak również osoby chore kiedy także też z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego duże miejsce jest wykonywanie jak najważniejszej liczby testów, oraz tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są przydatne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, a do tego dołączona istnieje też instrukcja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na granic wykrycia przeciwciał IgM w terminie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwoli optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W charakterze skuteczności działania testów ukazuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie sukcesy nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne aktualnie na zbycie to ostatnie i największe narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które miały związek z złymi lub nosicielami na pierwsze znaczenia jeżeli chodzi o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na całym świecie, w współczesnym jeszcze w Polsce. Wyniki pomiarów są na tyle szybko dostępne, aby móc wdrożyć działanie biorące na końca odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments