Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Chojnów

Dolnośląskie

Endometrioza to tajemnicza choroba, która dotyka jedynie kobiety. Ale dzięki rozwojowi medycyny i nauki lekarze wiedzą coraz dobrze na jej problem. I tylko geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się coraz dużo skuteczne.

Endometrioza Lekarz Oborniki Śląskie

Co obecne jest endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka spotykająca się bezpośrednio w macicy – zostaje znaleziona w następnych częściach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna też przypadki, w których endometrium było zamontowane np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez sensu na plac występowania używa przez wszystkie etapy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki otrzymujące się w macicy w końcowej części są leczone z ciała kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te umieszczone w następnych częściach systemu nie posiadają takiej okazje i przychodzi do tzw. miesiączkowania wstecznego. Toż z organizacji jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a jeszcze bezpłodności. W ostatnich latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, i ze powodu na zabieg wiedz dotyczących podłoża jej powstania, nie istnieje skuteczny środek na to schorzenie. W kontaktu spośród obecnym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Oborniki Śląskie

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek dziwi się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety stanowi wówczas choroba złośliwa. A jej przebieg kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – prowadzi w samym z produktów widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, jest nowego sposobie zgrubienia i guzy zbliżone swoimi częściami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i wad endometrium, wybiera się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym układzie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Oborniki Śląskie

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w której nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych badań w wygodnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Oborniki Śląskie

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują pozostałe formy leczenia, nierzadka łącząc je ze sobą, w obiektu pozyskania jak najdoskonalszego wyniku kuracji. Pacjentki komunikujące się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w ostatnim dodatkowo dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I stosuje się terapię farmakologiczną, która jeszcze uczestniczy w walce z bólem, natomiast w przypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, sugeruje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Oborniki Śląskie

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które docierają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod kontrolą lekarzy do kraju naszego istnienia. Tylko dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i ciągłemu leczeniu, istnieje szansa na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości połączonych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments