Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je przygotować? Bojowniki, ze względu na własne piękne ubarwienie, dosyć często chciane są do upraw w codziennych zbiornikach. Oczywiście jak inne zwierzęta, które bierzemy na indywidualnych pupili, no i rybki potrzebują specyficznych warunków do życia odpowiedniej formie i zdrowia.

Szczególnie znaczącym jest, aby podać im jak najdoskonalsze powody do rozwoju – dzięki temu będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom odpowiednie powody do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to miejsca bardzo niebezpieczne – wymagają one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i trafiają w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta nasila się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników jest poważniejsza, akwarium powinno posiadać co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, zatem w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w skalach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było trwałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, przylegającymi do unie ryb labiryntowych, natomiast wtedy oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie istnieć daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Uważa więc również kolejną zaletę – chroni ryby przed za wysokim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto zbudować na kilka roślin, które będą montowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy pozostałe czynniki podłoża, jak skały w niższym kolorze. Zapewni nam więc świetne powody do uwagi tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla zachowania jej dobrej formie.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments